AKTUĀLI
VELOSIPĒDI
SERVISS
NODERĪGI
KONTAKTI
   
ZIEMAS PRECES

SPIEĶU GARUMA KALKULATORS
Spieķu kalkulators
Aizpildiet nepieciešamos laukus
Aploces diametrs (1)
Rumbas flanša diametrs (2)
Attālums no rumbas cenra līdz flanša centram (3)
Spieķu cauruma diametrs (4)
Spieķu skaits
Krustu skaits
Spieķu garums ir (mm)
1. Aploces diametrs (ERD-Effective Rim Diameter)
Attālums no spieķa gala līdz pretējās puses spieķa galam pilnībā nospriegotā ratā, attālums no spieķa galviņas sēžas līdz pretējās puses spieķa galviņas sēžai. Šo izmēru var atrast internetā pēc aploces modeļa vai izmērīt sekojoši:
1) Izmēra aploces diametru no aploces vienas ārmalas līdz pretējai, lai pārliecinātos, ka aploce ir apaļa, ieteicams veikt mērījumu vismaz divās vietās, pagriežot aploci pa 90 grādiem.
2) Izmēra attālumu no aploces ārmalas līdz spieķu galviņas sēžai, pareizina iegūto rezultātu ar divi un atņem šo rezultātu no aploces ārējā diametra mērījuma.
2. Rumbas flanša diametrs
Attālums starp pretējo spieķu caurumu centriem rumbas flancī. Ja rumbai ir dažādu diametru flanči, spieķu garuma mērījumi jāveic katrai pusei atsevišķi.
3. Attālums no rumbas centra līdz flanša centram
1) Izmēra attālumu starp rumbas kontrējošo uzgriežņu ārmalām (5), izdala ar divi iegūstot attālumu no kontrējosā uzgriežņa ārmalas līdz rumbas centram (6). Atrod rumbas centru.
2) Izmēra attālumu no rumbas centra līdz flanša centram. Aizmugurē'jām rumbām un rumbām ar disku bremzēm šie attālumi var atšķirties, tāpēc spieķu garuma mērījumi jāveic katrai pusei atsevišķi.

DARBA LAIKS
Darba dienas: 9:00-18:00
Sestdiena: 9:00-15:00
Svētdiena: brīvs


DirectHit.lv banneris
DirectHit.lv banneris
 
© Strazdu Grava 2007-2019